Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne

Zawartość podstrony

29 grudnia 2017 15:26 | wersja 1 | Ten dokument ma 0 załączników 0

Położenie

Gmina Brwinów jest gminą miejsko-wiejską; leży w zachodniej części województwa Mazowieckiego, 25 km od centrum Warszawy; należy do powiatu Pruszkowskiego. Gminę zamieszkuje ok. 20 tys. mieszkańców.

Na obszarze gminy znajduje się miasto Brwinów oraz 15 sołectw: Milęcin, Falęcin, Moszna, Owczarnia, Kotowice, Krosna, Domaniew, Kanie, Czubin, Otrębusy, Biskupice, Koszajec, Parzniew, Żółwin, Terenia. Powierzchnia gminy wynosi ok. 70 km2.

Na uwagę zasługuje swego rodzaju ewenement, że południowe obszary Gminy Brwinów /Owczrnia, Żółwin, Terenia/ nie mają bezpośredniej styczności z pozostałą częścią gminy - oddziela je miasto Podkowa Leśna. Miasto Brwinów położone jest w centralnej części gminy; liczy ponad 11,5 tys mieszkańców; stanowi centrum handlowo-usługowo-administracyjne gminy. W roku 1950 Brwinów otrzymał prawa miejskie. W mieście, podobnie jak i w całej gminie, dominuje zabudowa jednorodzinna. Cechą charakterystyczną architektury Brwinowa są wille i dworki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku oraz 20-lecia międzywojennego.

Biuletyn Informacji Publicznej — Urząd Gminy Brwinów

Logowanie